دخالص بابا (رحمه الله) آثار

حل سیاسی عبارت از چه ؟ ( بخش دوم )

نویسنده:مولوي محمد یونس خالص رحمه الله

کمپوز: رحمت الله بهیر

۱۳۶۳/۴/۶ هـ ش

همچنان برخی از اشخاص بیخبر هم در راس کاراَمده اند که  در اثر میل به قدرت طلبی عوض اینکه با دشمن بجنگد به مقابله با مجاهدین یک تنظیم اسلامي دیگر می پردازند .

مردم افغانستان به غریق طوفان می مانند، که به هر چیز دست امید خود را دراز میکند ، از اینجا است که اشخاصی هم و جود دارند میخواهند شخصیت های تجربه شده سابقه را باز به میان بیاورند و فکر میکنند ازا ین راه کشتی شان به سلامت بیرون خواهد شد، وهم برخی به نشنالست ها دست داده فکر میکنند که فساد رابه فساد محوه خواهند منود .

 انا نیکه اشتباهات سیاسي شان این همه مشکلات را بار اَورد ، نیز در عوض اینکه خود ها را در برابر ملت افغانستان محکوم  بشنا سند،امیدوار اند بار دیگر این ملت ستمدیده در اَغوش شان قرار خواهد گرفت .

 ما یقین داریم که در طول مبارزه قیادت های جهادي ما به رشد سیاسي پخته تری می رسند و روزی میرسد که همه گان صف واحدی راتشکیل دهند .

 اما به شرطیکه قوت های جهاني و جهانیان از یک طرف با ما همکاری نما یند ،در صور تیکه از کمک تجهیزات عاجز باشند ا قلاًاز مصارف  معیوبین ،اطفال شهداء و عاءله های مجاهدین ما را بی نیاز سازند و از جانب دیگر ، اَتش اختلافات موجوده ما را به نا مهای گوناگون دامن نز نند .

اختلافات موجوده ما رااصولی و جزری وا نمود نکنند و یکی را علیه دیگری تخریش نه نمایند.

ملت غیور و مسلمان افغانستان فقط اَن وقت صاحب یک زندگی پر امن واَرام شده میتواند که قدرت سیاسي به دست شخصیت های مسلمان واقعي سپرده شود و از اجرای احکام اسلامي عملاً مطمءن شوند.

 بنا ء علیه تلاش های که به نام حل سیاسي جریان دارد و یا کوشش میشود که اشخاص تجربه شده ءی را که در اثر غلطي و بي مبالاتي شان افغانستان عزیزبا خاک یکسان گردید،مجدداً در صحنهء قیادت وزعامت تبا رز کنند، به نفع وبهبود ملت افغانستان نمی باشد .

من به صراحت گفته می توانم که اختلافات ما ناشی از بی چارگی ما است وما به گله ورمهء گوسفندانی می مانیم که در اثر حملهء گرگ خو نخوار از هم متلاشي شده باشد و تا و قتیکه ما دندان های این گرگ ظالم را نه شکنا نیم ،تقاضای و حدت کامل صفوف مجاهدین تقاضای قبل از وقت است .

جهانیان باید با ما کمک کنند، که بتوانیم به دشمن خود جواب دندان شکنی بدهیم .

 قرار یکه بدنیا معلوم است ا مروز جهاد ما در مقابل دشمن  از یک اندازه تنظیم بر خوردار است و قیادتها طرف اعتماد مجاهدین قرار دارند.

ادامه …دا هم ولولئ

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Close