اسلامي لیکنې

قرآن شفادهنده دلهاست

قرآن براي تمام امراض قلب وآنچه در باطن انسان ازشبهات و شهوا ت قراردار د‌، شفا بخش است. در قرآن دلايل و بيّناتي وجود دارد که حق و باطل را از همديگر جدا مي‌کند، امراض و شبهات فاسد را که در علم و تصور و درک، اختلال بوجود آورده‌اند از بين مي‌برد، بگونه‌اي که انسان اشياء را آنگونه که حقيقت وجوديشان بر آن دلالت مي‌کند مي‌بيند و درک واقعي و درستي از محيط و حقايق پيرامون خود خواهد داشت.

در قرآن انواع حکمت و موعظه ي حسنه در باب تشويق، تحذير و همچنين داستانهايي مملو از عبرت، پند و اندرز

كه مايه‌ي اصلاح و درستي قلب هستند، وجود دارد . پس قلب به سبب آنها به سوي چيزهايي که برايش مفيد است ترغيب مي‌شود و از چيزهايي که برايش ضرر دارد دوري كند و همواره دوستدار حق و حقيقت و ارشاد و وعظ مي‌باشد.

دا هم ولولئ  د ملګرو ملتونو تر عنوان لاندې راپور کې چې د اسلامي امارت په اړه څه راغلي حقیقت نه لري

قرآن نابود كننده‌ي امراضي است که موجب ارادات فاسد و نيّتهاي پليد مي‌شوند و بحدي با اين امراض مبارزه مي‌کند تا قلب را اصلاح كرده، نيت و اراده‌ي قلب را نيز اصلاح نمايد. و قلب دوباره به فطرتي برگردد که بر آن خلق شده است يعني به همان فطرت پرستش و بند‌گي. همانطور كه جسم بيمار پس از مداوا به حالت طبيعي و سلامتي خود بر مي‌گردد و همانگونه كه بدن از غذاهايي که باعث رشد و نمو و او مي‌شوند بهره مي‌گيرد، قلب نيز از ايمان و قرآن که باعث پاکي و رشدش مي‌گردند تغذيه مي‌کند( ).

دراين باره خداوند مي‌فرمايد: ﴿وَلَوْ جَعَلْنَاهُ قُرْآنًا أَعْجَمِيًّا لَّقَالُوا لَوْلَا فُصِّلَتْ آيَاتُهُ أَأَعْجَمِيٌّ وَعَرَبِيٌّ قُلْ هُوَ لِلَّذِينَ آمَنُوا هُدًى وَشِفَاء وَالَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ فِي آذَانِهِمْ وَقْرٌ وَهُوَ عَلَيْهِمْ عَمًى أُوْلَئِكَ يُنَادَوْنَ مِن مَّكَانٍ بَعِيدٍ ﴾ «بگوقرآن براي مؤمنان مايه‌ی راهنمايي و بهبودي است ‌ـ ايشان را از راههاي گمراهي و سرگشتگي مي‌رهاند و از بيماريهاي شک و ترديد نجات مي‌بخشد – واما براي کافران‌,کري گوشهاي ايشان و کوري چشمشان است» (فصلت/44)

دا هم ولولئ  فاتح ځواک او په معاصره نړۍ کې د پایښت راز

منبع: کتاب قلبهاي بيمار و مداواي آنهامهم ټکي
Close